Naudinga žinoti 2018 11 05

Dantų korekcija laminatėmis: pliusai ir minusai

barbora polednova dY7Q sl77L4 unsplash

Net 28 proc. žmonių nemėgsta šypsotis, nes mano, kad jų dantys neatrodo gražiai. Be to, 81 proc. asmenų, dalyvavusių tyrime, nurodė, jog jiems nepatinka jų šypsena nuotraukose. Tarptautinės sveikatos apsaugos įmonės „Bupa“ atliktame tyrime buvo apklausta maždaug 2000 respondentų, o rezultatai paskelbti „Dentistry Today“.

42 proc. žmonių nurodė, kad dantys būtų pirmas dalykas, kurį jie pakeistų savo išvaizdoje ir maždaug pusė apklaustųjų jautė spaudimą pasigražinti savo šypseną. Lietuvoje savo šypseną taip pat nori patobulinti daugybė žmonių. Vienas iš greičiausių būdų – dantų laminatės. Mūsų partnerio CLINIC | DPC Dantų priežiūros centro klinikų tinklo specialistai papasakojo apie dantų laminačių privalumus ir trūkumus.

PLIUSAI

Ilgalaikis rezultatas.

Laminatė yra porcelianinė plokštelė, pricementuojama prie danties priekinio paviršiaus. Laminačių nereikia poliruoti, nes prie jų nekimba apnašas. Jos yra ilgalaikiškesnis danties atstatymo būdas negu, pavyzdžiui, estetinis plombavimas.

Plačios galimybės.

Štai kelios kosmetinės korekcijos, kurias greitai ir paprastai galima atlikti naudojant dantų laminates: dantų balinimas; tarpdančių uždengimas; nuskilusio danties koregavimas; netiesiai augančio danties vizualinis „paslėpimas“.

Natūrali dantų išvaizda.

Kokybiškai atliktas dantų protezavimas laminatėmis atrodo labai natūraliai. Aukštos kompetencijos gydytojas odontologas, atsižvelgdamas į paciento norus, paaiškins ir priims su pacientu bendrą sprendimą, koks gydymo būdas yra tinkamiausias.

Paprasta priežiūra.

Laminatės nėra imlios kavai, rūkymui ar vynui, jos yra pagamintos iš tokių medžiagų, kurios nekeičia spalvos. Laminates, kaip ir natūralius dantis, reikia valyti dantų pasta ir šepetėliu. Taip pat reikėtų saugotis kandant labai kietą maistą, pavyzdžiui, keptą duoną, šonkauliukus, nes nuskelti galime tiek laminatę, tiek natūralius dantis.

Greita procedūra.

Dantų korekcija laminatėmis gali būti atlikta per kelias valandas. Tai itin aktualu iš užsienio ar iš kito miesto atvykusiems pacientams, kurie renkasi konkretų aukštos klasės specialistą.
Žinoma, procedūros laikas priklausys nuo koreguojamų dantų kiekio, ar reikalingas dantų šlifavimas, ar reikalingos laikinos laminatės ir pan. Tikslią procedūros eigą gali pristatyti gydytojas odontologas, įvertinęs konkretaus paciento atvejį.

MINUSAI

Tinka tik sveikiems dantims.

Patobulinti šypseną laminatėmis rekomenduojama tik pacientams su sveikais dantimis. Jei kenčiate nuo dantų ėduonies, dantenų ar šaknies kanalo ligų, laminavimas gali tik pabloginti situaciją. Todėl prieš priimant sprendimą, būtinai reikia konsultuotis su patyrusiais specialistais.

Viena iš priežasčių, kodėl laminuoti rekomenduojama tik sveikus dantis, yra pačios laminavimo procedūros specifika. Tam, kad laminatės atrodytų natūraliai, yra visam laikui pašalinama dalis paviršinio danties emalio sluoksnio, taigi šį gydymo būdą pasirinkusiems pacientams ilgainiui reikia keisti laminates arba rinktis vieną iš danties restauravimo būdų.

Turėkite omenyje, jog dantų laminatės skirtos tik kosmetiniam sveikų dantų tobulinimui, o ne esminių dantų ligų gydymui (kurios dažnai ir tampa pageltusių/nuskilusių dantų priežastimi).

Dantų laminačių kaina.

Kaip ir minėjome, laminatės yra ilgalaikis sprendimas dantų korekcijai, tačiau vienas iš minusų yra jų kaina. Ji gali skirtis priklausomai nuo laminačių tipo bei pasirinktos klinikos, vis dėlto vidutinė šios paslaugos kaina prasideda nuo kelių šimtų eurų vienam dančiui.

Pirmas žingsnis link jūsų gražesnės šypsenos – konsultacija pas gydytoją odontologą. Specialistas įvertins, ar jūsų dantų korekciją galima atlikti su laminatėmis.

Prireikus, galite pasinaudoti GENERAL FINANCING BANKO teikiama MEDLIZINGO paslauga.

 

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button