Naudinga žinoti 2015 06 01

Druskininkų kalnų dviračių trasa įveikiama visiems!

eerik sandstrom lcvT6uWne2Q unsplash

Kalnų dviračių trasą gali įveikti kiekvienas!

Lietuvoje vykstanti Dviračių maratonų taurė kiekvienais metais sutraukia šimtus dviračių sporto profesionalų ir mėgėjų. Tačiau kalnų dviračių trasą gali įveikti ir kiekvienas, nusprendęs praleisti dieną minant dviratį gamtoje ir grožintis įspūdinga Lietuvos gamta. Mūsų įmonėje dirba nedidelė grupelė MTB sporto entuziastų, nuolat dalyvaujančių varžybose, o vienas iš jų – IT specialistas Nerijus – dalinasi patarimais, kaip dviračių maratonų trasą įveikti be specialaus pasiruošimo ir tiesiog norint gerai praleisti laiką.

Pirmasis Dviračių maratonų taurės 2015 m. etapas vyko Druskininkų apylinkėse, o trasa driekiasi pro Švendubrės mišką, Dzūkijos slėnius bei Nemuno pakrante. Būtent Šią trasą Nerijus siūlo išbandyti, jei norite pajausti, ką reiškia įveikti kalnų dviračių trasą ir su kokiais iššūkiais ja važiuodami susiduria sportininkai.

Trasos ilgis – 23,5 km, taigi nusiteikite visos dienos išvykai. Nerijus pastebi, kad iš visų, per Lietuvą besidriekiančių kalnų dviračių trasų Druskininkų trasa nėra pati vaizdingiausia, todėl patartina nusiteikti labiau sportiškai nei turistiškai:)
Nerijaus patarimai tam, kad puikiai praleistumėte laiką.


Techninis pasiruošimas

Pasitikrinkite, ar gerai pripūstos padangos, ar veikia stabdžiai, ar sutepta grandinė. Ar apskritai dviratis niekur nekliba ir nebarška. Rekomenduojama su savimi turėti atsarginę kamerą, įrankius jai pakeisti bei pompą. Pasiimkite gertuves su vandeniu arba energetiniu gėrimu. Venkite gėrimų, kuriuose yra kofeino, taurino ar pan. Pravers šalmas, pirštinės, kremas nuo saulės.


Fizinis pasiruošimas

Jei sportuojate tik kartais (krepšinis su draugais, pabėgiojimai į parką, pasivažinėjimai dviračiu kieme ar prie sodybos), MTB trasa yra tikrai įveikiama. Patirtis važiuojant dviračiu neasfaltuota danga (kaimo keliukais, žvyrkeliais) yra privalumas, bet juk ruošiatės ne lenktyniauti, o gerai praleisti laiką, tad su tinkamu nusiteikimu trasa tikrai bus įveikiama! Nerijus pataria neforsuoti, važiuoti savo malonumui. Jei pavargsite – sustokite. O jei patinka važiuoti greitai – tą ir darykite. Svarbiausia, atrasti savo ritmą ir iš važiavimo gauti kuo didesnį malonumą. Važiavimas dviračiu yra labai puiki širdies treniruotė, ne veltui būtent nuo mynimo prasideda dažna treniruotė sporto klube.


Važiavimas trasa

Trasą galima įveikti bet kokiu tvarkingu dviračiu. Geriausiai tinka kalnų (MTB) ar dviračių kroso dviračiai, tačiau trasą puikiai įveiksite ir miesto dviračiu. Sudėtingiau bus, jei turite plento dviratį, nes jo valdymas reikalautų daugiau įgūdžių.

Kilometras po kilometro

Maratono trasa driekiasi miškingomis vietovėmis, asfaltuotą dviračių taką keičia žvyrkelis, šį – miško kelias, kai kuriose vietose susiaurėjantis į pėsčiųjų keliuką. Pasitaiko sunkiau pravažiuojamų vietų, ypač po lietaus.


O štai kas jūsų laukia trasos kilometruose:

0,0km – varžybų metu startuojama aerodromo lauke, tačiau galite iš karto taikyti į asfaltuotą dviračių taką.
3,0km – prasideda asfaltuotas, bet labai raižytas dviračių takelis (Nerijaus pastaba: „raižytas kelias“ reiškia, kad tai prastos kokybės, anksčiau buvęs asfaltuotas kelias. Jame savo darbą atliko gamta, todėl dabar kelias yra nelygus, su įvairiais išsikišimais, pasitaikančiomis šaknimis ir įvairiais augalais).
5,5km – posūkis į dešinę ir toliau dvigubas lauko kelias, pereinantis į dviejų vėžių miško keliuką.
7,4km - keliukas siaurėja iki siauro pėsčiųjų takelio ir apie 200 m vingiuoja tarp medžių. Visai šalia – Nemunas.
7,6km – prasideda dvigubas lauko kelias, priartėjama prie Baltarusijos sienos.
10,1km – toliau tęsiasi dvigubas lauko kelias, galima smėlėta atkarpa.
11,2km – pravažiuojama pro Šventubrės kaimą, toliau tęsiasi geros kokybės lauko keliais.
14,3km – 100m ilgio labai stati (16 proc.) įkalnė. Kalnų dviračių maratonų taurėje važiuojantys sportininkai ir mėgėjai į šią įkalnę paprastai dviračius užsivaro. Anksčiau ji apskritai būdavo neįvažiuojama dėl savo statumo ir smėlėtumo. Šiuo metu atkarpa yra sutvarkyta, jos viršuje varžybų metu laukia maitinimo punktas.
14,5km – 1km ilgio atkarpa asfaltuotu dviračių takeliu. Parkas šalia Druskininkų.
15,2km – dviejų vėžių keliukas šalia elektros linijos. 2 km ilgiojo atkarpoje gali pasitaikyti smėlėti ruožai.
17,2km – dviračių takelis, vietomis raižytas ir blogesnės kokybės.
19,0km – dvigubas geros kokybės miško kelias, su labai trumpomis smėlėtomis įkalnėmis.
20,7km – platėjantis miško žvyrkelis.
21,5km – dvigubas geros kokybės miško kelias.
22,2km – asfaltuotas dviračių takelis.
22,5km - vienvėžio takelio atkarpa išeinanti į aerodromo lauką. Nuo čia galite sukti link Druskininkų ir pasigrožėti įspūdingu sniego arenos vaizdu. Iš šito kampo ji atrodo visai kaip vaikščiojantys robotai iš „Žvaigždžių karų“:)


Taip pat naudinga žinoti:

Nepradėkite važiuoti visa jėga – pasitaupykite ir paskirstykite jas visai trasai.
Būkite budrūs: važiuojant žvyrkeliu gali pasitaikyti stambių akmenų, miško keliuke – medžio šaknų, smėlio.
Venkite staigių manevrų, kartais geriau pervažiuoti nedidelę duobę ar akmenį, negu staigiai stabdyti ar bandyti apvažiuoti.
Rankas ant vairo visada laikykite šiek tiek sulenktas, kuo mažiau savo svorio atremkite į vairą. Taip rankos veiks kaip amortizatorius.
Smėlingoje trasos dalyje kuo mažiau svorio palikite ant priekinio rato, tvirtai laikykite vairą rankose. Per smėlio ruožą važiuokite tiesiai, nestabdykite.
Važiuodami nuokalne stenkitės važiuoti tiesiai, jei įmanoma, kuo mažiau stabdyti. O kildami į kalną naudokite lengvesnes pavaras, neforsuokite.
Jei važiavimas į kalną per sunkus – visada galite nulipti ir dviratį užstumti:)

Jei svarstote dviračio įsigijimą, susipažinkite su pirkimo išsimokėtinai galimybe.

 

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button