„General Financing“ komanda kraujo aukojo jau daugiau kaip 100 kartų
Savo pavyzdžiu „General Financing“ kolektyvą įkvepia generalinis direktorius, Konstantin Balakin, kuris yra apdovanotas Lietuvos donorystės žymūno diplomu. Šiuo apdovanojimu pagerbiami asmenys, nemokamai paaukoję kraujo daugiau kaip 20 kartų ar 100 kartų paaukoję kraujo plazmos.
„Kraujo donorystė atsirado iš būtinybės, kai susirgo pažįstamas žmogus sunkia liga ir norėdamas padėti, drauge su kitais, pirmą kartą paaukojau kraujo. Tada iš tiesų supranti, kad tas kraujo paaukojimas – labai svarbus dalykas, jo tikrai reikia.
Dabar nuolat duodu kraujo: kartais įprastai, kartais atliekant eritrocitų ar trombocitų aferezę. Nors pastarosios procedūros gali užtrukti iki 2 val., bet esu pasiryžęs ir stengiuosi nuolat atrasti tam laiko – tai yra mano maža asmeninė socialinė misija.“
Už paaukotą kraują – laisva diena
Gegužės 17 d. įmonėje vyko kraujo donorystės akcija, į kurią užsirašė 30 darbuotojų. Ši iniciatyva yra viena iš socialinių veiklų, kurias darbuotojai patys suplanavo įvykdyti šiais metais.
Net 8 kolegos pasiryžo kraujo duoti pirmą kartą. Akciją įgyvendinome su Santaros klinikų Kraujo centro darbuotojais. Nemažai darbuotojų kraujo aukoja nuolat. Suskaičiavome, kad visas kolektyvas kraujo jau yra paaukojęs daugiau kaip 100 kartų. „General Financing“ įmonėje skatinama kraujo donorystė – darbuotojai už paaukotą kraują gali pasiimti laisvą dieną.
Darbuotojų mintys apie kraujo donorystę
Viktorija: „Apie kraujo donorystę pagalvodavau jau seniai, bet niekaip nepasiryždavau. Kadangi įmonėje organizuojama tokia akcija, nusprendžiau, kam laukti, reikia duoti dabar!
Prieš kelias dienas visiškai atsitiktinai socialiniuose tinkluose akis užkliuvo už istorijos apie Australijoje gyvenantį vyrą, kuris kraują aukoja visą savo gyvenimą ir tai jis įvardija talentu, nes jo kraujyje esantis retas antikūnas padėjo išgelbėti ne vieną gyvybę.
Tai dar labiau mane motyvavo ir padrąsino! Pagalvoju ir suprantu – jei aš galiu prisidėti prie pastangų išgelbėti gyvybę, kodėl turiu to atsisakyti? Tuo labiau, kad man nereikia dėti papildomų pastangų, o tik pasidalinti tuo, ko turiu pakankamai su tuo, kam to gyvybiškai reikia.“
Audronė: „Kraują daviau pirmą kartą – noriu padėti kitiems, ypač kai kraujo grupė yra reta. Galbūt tai padės kažkam pasveikti ar palengvins gydymą.
Manau tokius dalykus paskatina asmeninė patirtis. Teko būti Santaros onkologijos skyriuje ir pamatyti, koks kiekis žmonių, vaikų kiekvieną dieną atvažiuoja atlikti kraujo perpylimą. Tuomet supranti – kai kuriems žmonėms tai yra gyvybiškai svarbu.“
Inga: „Kraujo donorystės akcijoje dalyvavau pirma kartą, šiek tiek bijojau, bet kolegių palaikoma, įveikiau :) Gyvenimas nenuspėjamas, nežinai kada gali prireikti tokios pagalbos.“
Artūras, aukojantis kraujo 4 kartą: „Man kraujo davimas yra reikšmingas, nes pačiam dar kūdikystėje reikėjo kraujo donoro. Jaučiuosi dėkingas tam žmogui ir suprantu būtinybę aukoti. Be to, gera daryti gera.“
Inrius: „Kraują daviau antrą kartą. Pirmasis buvo dar studijuojant. Dabar aukosiu kraują, nes tikiu kad suvokimas, kad gali kažkam padėti, keičia mūsų sąmonės būseną, t.y., kai žinai, kad esi kažkam reikalingas, jautiesi laimingesnis.
Gyvenimas tampa prasmingesnis. O tai yra gera motyvacija gyventi energingai. Be to, kai esi padaręs gerą darbą, bandai save pateisinti... darydamas kitus gerus darbus. Ir tada pastebi, kad ir pasaulis aplink tave keičiasi – jame atsirado daugiau gerumo.“
Mantas: „Kraujo donoru tapau pirmą kartą. Mano nuomone, tai yra itin humaniška pareiga – gelbėti žmogaus gyvybę, ypač kai tau tai nieko nekainuoja. Tokie, didelės širdies žmonės, – šviesios visuomenės pavyzdys.“
Aurelija: „Kraujo daviau jau 8 kartą. Dar būdama mokykloje galvojau apie kraujo donorystę, tačiau ji leidžiama tik nuo 18 metų. Todėl pirmą kartą kraujo daviau būdama pirmame universiteto kurse. Iš mano aplinkos niekas tuo metu kraujo neduodavo, todėl net sunku paaiškinti, kodėl man buvo toks didelis noras aukoti kraujo.
Tikriausiai tuomet vedė smalsumas, kaip atrodo visa ši procedūra. Tačiau jau po pirmo karto supratau, kad šis darbas reiškia kur kas daugiau. Kelios minutės mano laiko gali išgelbėti kažkam gyvybę, todėl dabar nuolat aukoju kraujo.“
Simona: „Kraujo aukoju trečia kartą, nes noriu padėti sergantiems žmonėms. Visada pagalvoju, kad nežinia kada to prireikti gali pačiai, ar kažkam iš artimųjų. Todėl stengiuosi būti pilietiška.“
Urtė: „Kraujo daviau antrą kartą. Gera padėti kitiems žmonėms, kuriems mano kraujas būtų gyvybiškai svarbus. Iš kitos pusės, man ir pačiai gali prireikti tokios pagalbos, tad tikrai ne gaila ir nebaisu duoti :)“
Vytautė: „Kraujo daviau berods ketvirtą kartą. Nelabai skaičiuoju :) Dalyvauju įmonės organizuojamose akcijose ir su kolege esame drauge vykusios į Kraujo centrą.
Mano supratimu – tai paprastas ir prasmingas būdas prisidėti prie kito žmogaus, kuriam galbūt būtent šiuo metu ir reikalingas tavo kraujas, gerovės.“
Martyna: „Paskutiniu metu teko nemažai matyti naujienų, kad labai trūksta kraujo. Todėl pagalvojau, kad galiu padėti, galbūt kažkam išgelbėčiau gyvybę. Tikiuosi, kad pirmas kartas neišgąsdins ir kraujo davimas taps nuolatiniu, maloniu geru darbu.“
Tomas: „Kraujo daviau pirmą ir ne paskutinį kartą. Man svarbu prisidėti prie kito žmogaus (žmonių) sveikatos ar gyvybės išsaugojimo. Ir žinoma, darbovietė skatina darbuotojus būti socialiai aktyvius už tai duodama vieną laisvą dieną.“
Kraujo donorystė – viena iš socialinių veiklų, kurias savanoriškai vykdo patys darbuotojai. Įmonė skatina juos skirti laiko prasmingiems darbams, pavyzdžiui, skirdama laisvą dieną.