Naudinga žinoti 2017 06 13

Kaip susikurti sėkmingą karjerą? Praktiški patarimai jums

carl heyerdahl KE0nC8 58MQ unsplash

Sakoma, kad mokytis reikia visą gyvenimą. O norėdami tobulėti, kilti karjeros laiptais arba keisti sritį be papildomų mokymų greičiausiai neišsiversite. Kaip išsirinkti tinkamus, kaip gauti iš jų didžiausią naudą ir kokiomis gerosiomis praktikomis vertėtų pasinaudoti pasakojame drauge su mūsų partneriaisCode Academy", kurie siūlo mokymus informacinių technologijų specialistams arba norintiems jais tapti.

Mokymai, trunkantys nuo kelių savaičių ar mėnesių suteikia neįkainojamą galimybę per sąlyginai trumpą laiką įgyti žinių, kurias kitu atveju reikėtų kaupti ne vienerius metus. Kaip mums pasakojo „Code Academy“ atstovė Adelė kursus dažniausiai renkasi žmonės, siekiantys persikvalifikuoti arba tie, kurie jau dirba su IT (įvairių profilių vadybinikai, administratoriai ir kt.), tačiau anksčiau nėra susipažinę su programavimu bei siekiantys įgyti daugiau techninių žinių apie jų įmonės teikiamas paslaugas ar kuriamus produktus.

„Grupėse susirenka 25-35 metų žmonės, tačiau kartais būna ir jaunesnių, ir vyresnių. Priklausomai nuo amžiaus svyruoja ir studentų patirtis. Dizaino kursai sulaukia daugiau merginų dėmesio, o programavimo – vaikinų,“ – apie mokymais aktyviausiai besidominčius žmones mūsų tinklaraščiui pasakojo „Code Academy“ atstovė.

Pasak jos, į kursus ateinantys žmonės dažniausiai pasidalina į dvi grupes: vieni nori persikvalifikuoti, kiti – išmokti naujų įgūdžių, praversiančių užimamoje pozicijoje. Tačiau eigoje viskas dažnai keičiasi: atėję persikvalifikuoti supranta, kad pasirinkta programavimo kalba jų nedomina ir renkasi mokytis kitą, o tie, kurie ateina tik įgyti papildomų žinių supranta, kad nori persikvalifikuoti ir kt.

Į mokymus – tik su gera motyvacija

Karjeros specialistai į mokymus ar kursus rekomenduoja eiti tik tada, kai iš tikrųjų turite tokį poreikį. Kai jaučiate, kad to norite ir kad mokymų jums iš tiesų reikia. Tuomet atsiranda vidinė motyvacija įgytas žinias taikyti praktikoje. Na o per kiek laiko per mokymus įgytos žinios tampa įgūdžiu, priklauso nuo kiekvieno individualiai.

„Viskas priklauso nuo domėjimosi ir pastangų kasdieninėse užduotyse naudoti naujai išmoktą įgūdį,“ – pritarė ir „Code Academy“ atstovė Adelė.

Ar egzistuoja metodikos, padedančios iš mokymų ar kursų gauti daugiausiai naudos? Pagrindinis klausimas čia – kiek iš tikrųjų jums reikalingos tos žinios, kurias gaunate per mokymus. Jeigu suvokiate, kad tai jums reikalinga, įgytas žinias natūraliai imsite taikyti iš karto. Todėl labai svarbu eiti į tokius mokymus, į kuriuos iš tikrųjų  norite eiti ir tik tada, kai jaučiate, kad to jums reikia. Kuo didesnę vidinę motyvaciją turėsite, tuo daugiau išmoksite. Be to, psichologai teigia, kad daugiausia žinių gaunama pačių mokymų metu, o ne po jų.

Internetu ar klasėje?

Šiais laikais mokytis galima ne tik fiziškai einant į kursus ir mokantis klasėje, bet ir internetu. Čia galima rasti ištisus klodus mokamų ir nemokamų kursų. Kurį variantą rinktis? Į šį klausimą „Code Academy“ atstovė Adelė atsako, kad dabartinės sąlygos iš tiesų leidžia viską sužinoti ir išmokti interneto pagalba.

„Tačiau mokantis grupėje ir gyvai bendraujant su dėstytoju produktyvumas yra daug didesnis. Žmogus jaučiasi įpareigotas daryti namų darbus ir nuolatos progresuoti. Per 9 savaičių kursus, kurie trunka 160 valandų, studentai įprastai išmoksta tiek, kiek pradedantysis savarankiškai išmoksta per metus. Akademijos dėstytojai – IT profesionalai, šioje srityje dirbantys jau ne pirmus metus – beveik visų patirtis viršija dešimtmetį. Su studentais jie gali pasidalinti tiksliomis įžvalgomis ir industrijos veikimo principais, kalbant konkrečiai apie vietinę rinką. Mokantis visiškai naują dalyką, labai svarbu kryptinga ir tiksli pagalba, kuri palengvina ir supaprastina visą mokymosi procesą. Čia labai tiktų amerikiečių rašytojo R. W. Emerson’o citata: „Mokytojas – žmogus, kuris gali sunkius dalykus paversti lengvais.“, – mūsų tinklaraščiui pasakojo Adelė.

Keičiant sritį svarbu vidinis nusiteikimas

Apsispręsti keisti profesiją ar pereiti į naują sritį nėra lengva. Daugelis nežino, kaip tą padaryti ir nuo ko pradėti. Šis žingsnis dažniausiai baugina dėl to, kad dabartinėje srityje jau turi patirties, o naujoje reikėtų pradėti nuo žemesnių pareigų, nuo žemesnio statuso, kas kartu gali reikšti ir pajamų sumažėjimą tam tikram laikotarpiui ir ne kiekvienas sugeba ryžtis šitam žingsniui. Todėl paprastai karjeros specialistai rekomenduoja dirbant savo pagrindinį darbą laisvu laiku bandyti įgyti žinių kitoje srityje, po truputį atsistoti ant kojų, patobulėti ir tik tada bandyti keisti profesiją.

„Code Academy“ atstovė taip pat pildo, kad „visų pirma žmogus turi suprasti, kokį produktą nori kurti. Tada yra daug lengviau sužinoti, ką reikia mokytis, nuo ko pradėti ir kaip tęsti mokymąsi.“

Planuodami savo asmeninį progresą nepamirškite atsižvelgti ir į tai, iš kokios pozicijos startuojate ir kiek tam tikros srities žinių jau turite.

Sėkmės istorijos

Na o jeigu vis dar trūksta įkvėpimo – apsidairykite aplinkui. Gerų pavyzdžių išties yra!

„Mūsų studentai po kursų praktikuojasi ir dirba tokiose įmonėse kaip CGates, kuri yra viena iš didžiausių telekomunikacijų bendrovių Lietuvoje, IT kompanijose TeleSoftas, Starflix, WiseMonks, Lexita ir kt.,“ – apie sėkmės istorijas pasakojo „Code Academy“ atstovė.

„Turėjome vieną studentą, kuris vadovavo IT projektus kuriančiai įmonei ir mūsų akademijoje mokėsi programavimo. Įgytos žinios jam leido geriau suvokti kaip dirba jo komanda, kiek laiko užtrunka padaryti vieną ar kitą užduotį. Visa tai lėmė geresnį susikalbėjimą su komandą ir didesnį darbo efektyvumą - daugiau sukuriamų projektų,“ – akademijos studento sėkme džiaugėsi pašnekovė.

Ji taip pat pridūrė, kad norinčių mokytis „Code Academy“ sulaukia visais sezonais ir nors gali atrodyti keista, tačiau vasara yra netgi darbingesnė nei pavasaris.

Jeigu planuojate pradėti mokytis, susipažinkite su vartojimo paskolos galimybėmis.

 

 

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button