GFB komanda 2022 06 22

Per didelė atostogų laisvė vaikams gali ir pakenkti: kviečiame paskaityti, kaip to išvengti

vaikai1

Nors vasaros atostogų vaikai laukia ištisus mokslo metus, visiškas išsivadavimas iš rutinos gali būti pavojingas. Todėl tėvai turėtų neužmiršti įvesti tam tikras taisykles ir įgalinti vaikus atrasti savo stiprybes vasaros stovyklų metu. Ką suteikia edukacinės stovyklos, pasakoja psichologė Edita Paliulionienė.

Atostogų džiaugsmą dažnai aptemdo nuobodulys ir tingumas

Psichologė Edita Paliulionienė dalijasi, kad atėjus vasaros atostogoms vaikai susiduria ne tik su džiaugsmu, bet ir su nuoboduliu, todėl turėtume išlaikyti tam tikrą dienotvarkę. „Vasarą vaikai gali daryti ką tik nori, todėl atostogų labai laukia. Tačiau šį džiaugsmą dažnai aptemdo nuobodulys. Nuo gan intensyvios rutinos ir pareigų vaikai pereina prie laisvės ir ką jie veiks – reikia sugalvoti jau patiems. Trūkstant miego, neturint ką veikti ir būnant per ilgai prie ekranų, vaikai gali pasidaryti pikti ir nervingi, bei nesijaus pailsėję atėjus laikui grįžti į mokyklą. Lygiai taip pat vaikai gali būti pavargę nuo per daug intensyvios ir perkrautos įspūdžiais vasaros. Būtent todėl tingų poilsį veiksmingiausia derinti su aktyviu poilsiu atsižvelgiant į vaiko poreikį,“ – pasakoja specialistė ir priduria, kad prieš atostogas su vaikais rekomenduoja pasitarti, kaip jie pageidautų jas praleisti: ką norėtų veikti, išmokti ar pamatyti.

Vaikų talentus pirmiausia gali pastebėti tėvai

E. Paliulionienės teigimu, tam, kad vaikai jaustųsi pailsėję prieš mokslo metus, jiems būtini tiek nauji potyriai, kūrybiškas ir aktyvus laikas tobulėjant įdomiose srityse, tiek nieko neveikimo laikas, kuris skatina vaikų kūribiškumą. O kuri veikla vaikams įdomiausia, pasak jos, greičiausiai pastebi suaugusieji: „Būtent tėvai ar globėjai stebėdami vaikus gali atpažinti, kas vaikams yra įdomu ir kokios veiklos teikia džiaugsmą. Tuo pat metu būtina įžvelgti, kada vaikai pavargsta, tampa irzlūs, tada pasiūlyti imtis pasyvesnės veiklos. Taip vaikas išmoksta atpažinti, kada jis yra pavargęs ir kas jam padeda nusiraminti bei įvardinti savo poreikius.“ – pasakoja specialistė.

Vasaros stovyklose ugdomi vaikų socialiniai įgūdžiai

Psichologė atskleidžia, kad vasaros stovyklos vaikams yra puikus būdas ne tik naudingai praleisti laiką, bet ir sustiprinti socialinius įgūdžius. „Vasaros stovyklose bendri pomėgiai apjungia vaikus, tad yra lengviau mokytis efektyviai bendrauti: išsakyti savo nuomonę ir priimti kito požiūrį, išklausyti ir diskutuoti. Daugumoje stovyklų griežtai ribojamas laikas prie telefono, kompiuterio ar televizoriaus, o vietoje jų – sportuojama lauke, įsitraukiama į komandines-kūrybines užduotis ir įvairias simuliacijas. Kartu atliekamos veiklos suteikia bendrumo jausmą, o taip pat parodo, kad vaikai, net ir būdami skirtingi, gali turėtų tokių pačių pomėgių – tai skatina empatiją, toleranciją, atvirumą ir tarpusavio pagarbą. Žinoma, svarbu paminėti, kad yra ugdomas ir vaikų savarankiškumas, atsakingumas, nes būdami atskirai nuo tėvų vaikai turi pasirūpinti savimi, tad jie taip pat tampa drąsesni ir labiau pasitikintys savimi,“ – teigia specialistė.

Socialiai atsakingos įmonės skiria paramą rizikoje atsidūrusių vaikų stovyklų dalyvio mokesčiui padengti

Šalyje didėjant infliacijai, ne kiekvienos šeimos tėvai gali vaikus išleisti į stovyklą, o dar sudėtingesnė situacija – rizikos šeimų kasdienybėje. Tačiau į sunkumus išgyvenančias šeimas vis dažniau atsigręžia socialiai atsakingi verslai, tarp jų – ir GENERAL FINANCING BANKAS. „Dar prieš tapdami Banku, diskutavome, kaip galime prisidėti prie visuomenės skaudulių sprendimo. Į šią diskusiją buvo pakviesti visi darbuotojai. Apibendrinome atsakymus ir priėmėme sprendimą remti šeimas, kurios turi sunkiai sergančių vaikų, patiria socialinę atskirtį, tad pradėjome bendradarbiauti su organizacija „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“. Šiai labdaros organizacijai šiemet skyrėme paramą, kuri leis traumas išgyvenusiems vaikams pasirinktinai važiuoti į skautų, lyderystės, tūkstantmečio vaikų, gamtos sportinę su žirgais, nuotykių, kūrybinę ir edukacinę, meno mokyklos ir saviraiškos kelio stovyklas. Net neabejojame, kad tai padės jiems sustiprėti kaip asmenybėms, įgyti pasitikėjimo savimi ir galbūt leis atrasti savo ateities kelią,“ – dalijasi dr. Ugnė Radikienė, GENERAL FINANCING BANKO  Rinkodaros departamento direktorė.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button