Naudinga žinoti 2023 03 06

Taupomoji sąskaita: gaukite palūkanas, o pinigais naudokitės kada norite

taupymas v2

GENERAL FINANCING BANKAS savo paslaugų spektre pristato naują būdą auginti santaupas – taupomąją sąskaitą. Už joje laikomus pinigus mokamos palūkanos. Ypač patogu, jog tokią sąskaitą galima bet kada papildyti, o prireikus – nesunkiai ir greitai lėšas išsiimti, naudojantis klientų savitarna.

Kaip veikia taupomoji sąskaita? 

Klientų susidomėjimo jau spėjo sulaukti žinia, kai GENERAL FINANCING BANKAS kovo pradžioje paskelbė apie galimybę naudotis atsidaryta taupomąja sąskaita. Kaip aiškina Banko vyriausiasis finansų pareigūnas Valdas Bernatavičius, gyventojai aktyviai domisi šia santaupų kaupimo alternatyva – taupyti planuojantiems klientams patraukliai atrodo lanksčios sąlygos.

 „Taupomosios sąskaitos tikslas – joje laikant lėšas, gyventojui kaupti palūkanas ir laisvai disponuoti sąskaitoje esančiomis santaupomis. Ją galima bet kada papildyti, o prireikus – santaupas pasiimti, nenutraukiant sutarties. Be to, sutartis neterminuota, tad nėra jokių ilgalaikių įsipareigojimų“, – pasakoja V. Bernatavičius. 

Finansų eksperto teigimu, per pandemiją rekordines sumas banko sąskaitose sukaupę lietuviai ieško įvairių pinigų įdarbinimo galimybių. Tačiau pabrėžia, jog tokiam taupymo būdui nereikia didelių investicijų – taupyti galima pradėti ir su nedidele pinigų suma. 

„Tai nėra sudėtingas, painus ir didelių pradinių investicijų reikalaujantis taupymo būdas – nors palūkanos mokamos laikant iki 150 tūkst. eurų sumą, pradėti galima vos su 500 eurų. O lėšas iki trijų kartų per mėnesį galima išsiimti neprarandant palūkanų už einamąjį mėnesį. Kitaip tariant, pinigai dirba jums, kada jų reikia“, – pažymi V. Bernatavičius. 

Susidomėjimas taupymu auga

2020 m. GENERAL FINANCING BANKUI pradėjus siūlyti taupyti terminuotojų indėlių forma, vos per dvejus metus sukaupta indėlių portfelio suma pasiekė 100 mln. eurų. Pasak pašnekovo, toks gyventojų susidomėjimas taupymo produktais bankui davė impulsą plėsti šių paslaugų pasirinkimą.

Banko užsakymu 2023 m. sausį „Spinter tyrimų“ atlikta apklausa parodė, jog lietuviai vis geriau vertina savo finansinį raštingumą, daugiau dėmesio skiria taupymui bei dažniau lygina skirtingų bankų pasiūlymus.

„Išanalizavę tyrimo duomenis nustatėme tris svarbiausius veiksnius, įvardytus taupomąją sąskaitą turinčių arba ją atidaryti planuojančių gyventojų. Tai – laisva prieiga prie pinigų, neprarandant palūkanų (24 proc. respondentų), galimybė sumažinti infliacijos poveikį savo santaupoms  (19 proc.) bei faktas, jog lėšos yra apdraustos valstybės (16 proc.). Todėl šis lankstus taupymo metodas puikiai atliepia savo ateitimi besirūpinančių klientų lūkesčius“, – apklausos duomenimis dalinasi V. Bernatavičius.

 

Kodėl verta kaupti palūkanas taupomojoje sąskaitoje? 

Nenumatyti gyvenimo atvejai. Galima teigti, kad lėšos taupomojoje sąskaitoje leis ramiau miegoti, nes santaupos padeda tokiomis akimirkomis, kurių negalime numatyti. Pavyzdžiui, automobilio remontas, sveikatos sutrikimai ar darbo praradimas gali tapti sunkia finansine našta. Žinojimas, jog nelaimės atveju turite minkštą pagalvę ir galite paprastai išsiimti santaupas iš taupomosios sąskaitos, suteiks galimybę jaustis gerokai saugiau. 

Palūkanos. Taupomojoje sąskaitoje palūkanos su laiku vis didins turimas santaupas. Nors palūkanų procentas iš pradžių gali pasirodyti nedidelis, tačiau, praėjus ilgesniam laikotarpiui bei įnešus papildomų lėšų, skirtumas tarp pinigų laikymo „kojinėje“ ir šioje sąskaitoje tikrai pasijaus. 

Lengviau užsibrėžti tikslus. Taupomoji sąskaita padeda siekti tam tikrų finansinių tikslų: pavyzdžiui, pradinio būsto įnašo, vaikų išsilavinimo ar tiesiog atostogų. Nusimatę, kad į šią sąskaitą kas mėnesį įnešite tam tikrą pinigų sumą, eisite savo užsibrėžtų tikslų link net nesusimąstydami. 

Pasiekiama bet kuriuo paros metu. Tam tikri taupymo būdai nėra tokie lankstūs kaip taupomoji sąskaita, kai prieigą prie savo lėšų turite bet kada, bet kur. Tai reiškia, jog galite pinigus išsiimti be jokių mokesčių, baudų ar sutarties nutraukimų – taip ne tik patogu kasdienėse situacijose, tačiau ir anksčiau apžvelgtais nenumatytais gyvenimo atvejais. 

Saugu. Galiausiai laikyti santaupas banko sąskaitoje yra saugiau, nei tą daryti „kojinėje“: nepamesite, jų nepavogs ir neprarasite nelaimingo atsitikimo, pavyzdžiui, gaisro, atveju.

Plačiau apie taupomąją sąskaitą: https://www.gfbankas.lt/taupomoji-saskaita/

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button