Naudinga žinoti 2019 04 18

Telefonu valdomi išmanieji prietaisai – kokius turite savo namuose? (II dalis)

ismanusrenginiai

Ankstesniame tinklaraščio įraše papasakojome, kad išmanieji buities prietaisai pasižymi papildomomis funkcijomis. Be to, pasidomėjome, kokie virtuvės prietaisai gali būti išmaniai valdomi ir juos galima įsigyti Lietuvoje. Šiame įraše tęsiame pažintį su šiuolaikinio žmogaus buitimi.

Namų valymas – taip pat išmanus

Langų valymas* yra vienas nemėgstamiausių buities darbų. Vartotojų skundus gamintojai „išgirdo“ ir dabar siūlo langus valyti išmaniai – su langų valymo robotais, kuriuos galima valdyti savo telefonu, kol jie visą purviną darbą atlieka už jus.

Šiuo metu parduotuvėse jų galima įsigyti įvairių modelių, pavyzdžiui, vienas pigesnių yra „Mamibot W120“. Valdydami mobiliuoju telefonu, šiuo robotuku išvalysite ne tik langus, bet ir įvairius vertikalius paviršius (veidrodžius, plyteles, stiklines sienas ir t.t.).

Kaip rodo pasaulinė statistika, grindų valymą taip pat daugelis patikėsime dulkių siurbliams-robotams, kuriuos valdysime su mobiliosiomis programėlėmis. Lietuvoje taip pat gausus dulkių siurblių robotų pasirinkimas, tad kiekvienas gali išsirinkti pagal savo poreikius ir biudžetą. Dulkių siurblys robotas jau gali turėti ir grindų plovimo funkciją.

Šiuo metu vienu geriausių dulkių siurblių-robotų laikomas modelis „iRobot Roomba® i7“:

Jeigu prie valymo darbų priskirsime ir skalbimą, tai gamintojai pasiūlys jums ir išmaniųjų skalbimo mašinų ar džiovyklų. Štai LG F4J7FH1W skalbimo mašiną galėsite valdyti mobiliuoju telefonu: parsisiųsti papildomų skalbimo ciklų, pradėti skalbimą, atlikti diagnostiką ir t.t.

Išmanūs sveikatos priežiūros prietaisai

Svorio kontrolės svarstyklės „Xiaomi Body Fat“. Pirkėjai atsiliepia apie šias svarstykles kaip apie puikų kainos ir kokybės santykį. Santykinai nebrangios svarstyklės padeda išmaniai sekti ne tik svorio, bet ir kūno sudėties pokyčius.

Svarstykles paprasta susieti su mobiliuoju telefonu specialia programėle. Vienu prietaisu gali naudotis keli žmonės.

Net kasdienis ritualas – dantų valymas, gali būti išmanus, pavyzdžiui, su dantų šepetėliu „Philips Sonicare HX9903/03“. Prietaiso galvutė turi išmanųjį vietos jutiklį, kuris nustato, kurias dantų vietas jau išvalėte – rezultatus matote savo telefono ekrane. Programėlė taip pat pateiks patarimų, kaip jūsų dantų priežiūra galėtų būti dar geresnė, parodys, kurio dantų paviršiaus dar kruopščiai neišvalėte ir t.t.

Dar vienas sveikatai naudingas išmanusis prietaisas, kuriuo galite pakeisti įprastą, – kraujospūdžio matuoklis, pavyzdžiui, „Medisana BW 300“. Juo gali naudotis du žmonės, o duomenys sinchronizuojasi su mobiliuoju telefonu. Taip itin paprasta sekti kasdienius kraujospūdžio matavimo rezultatus.

Taip pat esame rašę apie itin populiarėjančias išmaniuosius laikrodžius-apyrankes, kurios, priklausomai nuo modelio, turi įvairių funkcijų, kurios padeda sekti sveikatos būdą ir nemažai žmonių įkvepia laiką leisti aktyviau.

„Mūsų parduotuvėse apsilankantys pirkėjai yra linkę vis dažniau atsisakyti tradicinių laikrodžių bei renkasi išmaniuosius. Daugiausiai tai yra aktyviai sportine veikla užsiimantys pirkėjai bei jaunimas.

Jeigu sportininkai renkasi šiuos laikrodžius dėl galimybės matyti su sportu susijusius duomenis – nuo širdies ritmo iki sudeginamų kalorijų, – kitus pirkėjus domina galimybė sujungti išmanųjį laikrodį su telefonu, klausytis per laikrodį muzikos, atsakyti į žinutes ar skambučius ir pan.“, – pasakojo I. Viliūnas.

Išmanieji namai – netolima ateitis 

Prietaisai su išmaniosios integracijos galimybe pamažu užkariauja lietuvių namus. Kaip pastebi „Elektromarkt“ atstovas, paprastai pirkėjai pradeda nuo paprastesnių išmaniųjų prekių.

„Pavyzdžiui, išmaniuosius televizorius perka visi be išimties – nuo vyresnio iki jaunesnio amžiaus žmonių, tačiau televizoriai Lietuvoje visuomet buvo tokia paklausi prekė.

Be to, išmanumo bei suderinamumo su telefonais palaikymas televizoriuose buvo jau kurį laiką, tad ši funkcija pirkėjų labai nebestebina. Jie to netgi tikisi“, – sakė I. Viliūnas.

Jo teigimu, kitus buities prietaisus, nuo išmaniųjų kavos aparatų ar skalbimo mašinų, kol kas perka smalsumo vedamos šeimos, nes nori išbandyti telefonu valdomą buitinę techniką ar elektronikos prietaisus. Jaunimą suvilioja net ir išmaniosios riedlentės ar paspirtukai.

Pirkėjai, pirmą kartą susiduriantys su netikėtais išmaniaisiais prietaisais, juos pasirenka vedami smalsumo, tačiau pačios funkcijos yra tikrai praktiškos ir naudingos. Naudojantis išmaniąja konkretaus prietaiso programėle, galima žymiai greičiau sužinoti svarbiausią informaciją apie tą prietaisą, valdyti jį per nuotolį bei patogiai pasiskaityti instrukciją“, – svarbiausius išmaniųjų programėlių privalumus priminė „Elektromarkt“ atstovas. 

Šildymo ir  vėdinimo sistemos bei prietaisai, apsaugos sistemos, garso aparatūra ir daug kitų prietaisų bei sistemų jau senokai turi valdymo galimybę telefonu. Tad ateityje išmaniųjų prietaisų namuose tik daugės, o namais bus paprasta pasirūpinti per atstumą.

Kaip rašo marketwatch.com, tokių „smart home“ prietaisų daugėja visame pasaulyje dėl augančių pirkėjų finansinių galimybių ir noro gyventi patogiai. Ypač greitai išmanieji prietaisai populiarėja Kinijoje, Japonijoje.

Skaičiuojama, kad pasaulinė „smart home“ rinkos vertė nuo 2017 m. iki 2025 m. išaugs 47,5 proc.

*2018 m. „4Corners“ atliktos apklausos duomenimis (apklausta daugiau nei 500 vyrų bei moterų).

Jei svarstote išmanau įrenginio įsigijimą, susipažinkite su pirkimo išsimokėtinai galimybe.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button